Przymus szczepionkowy

NOWA NORMALNOŚĆ

Kowida przybywa. Trzymanie w ryzach pandemii puściło już w Anglii, Portugalii, Hiszpanii. Puszcza w Danii i Holandii. Lada moment puści w Niemczech.

Proste modelowania predykcyjne (np. stosunek oficjalnej liczby zarejestrowanych obecnie zgonów z powodu COVID-19 w porównaniu do wykrytej przed miesiącem liczby pozytywnych przypadków) budzi przypuszczenia na temat sporego niedoszacowania zainfekowanych SARS-Cov-2 w Polsce, Rumunii, czy Bułgarii.

Czytaj dalej >
KOSMOS ZACZYNA SIĘ TUTAJ

“W którąkolwiek byś stronę nie ruszył, Twój pierwszy krok zawsze będzie krokiem w nieznane.”

PRZEMYŚLANE TO I OWO

Więcej >
Kropla i skała

Zmiana

TO zawsze zaczyna się od takiej drobnej zmiany, gdzieś w środku, w głębi siebie.

Niewielka część chce czegoś innego niż ma. Kropla, która jest zbyt mała, by Skała zwróciła na nią uwagę.

Drąży.

Dotyka.

Nęka, choć mówią nie nękać.

Naciska.

Cierpliwie znaczy swój ślad. Zdobywa przestrzeń. Drga.

I jest dokładnie tak jak mówią, nie inaczej.

Jeśli chcesz się zmienić musisz to poczuć. Tam, pod warstwą przeżyć, uczuć, strachów, marzeń, tego, jak Cię wychowano, pożądań i powinności, jest to Coś.

A potem Ty zaczynasz drgać z tą cząstką.

 

Tak zwykle zaczyna się zmiana.

Punkt wyjścia

Dopamina

NA HAJU

Wszystkich nas cyberprzestrzeń uzależnia. I to nie w przenośni, lecz dosłownie.

Jakoś tak jesteśmy skonstruowani, żeby podejmując działania, mniej – więcej doprowadzać sprawy do końca. Planować i działać. Patrząc całościowo to, w którym miejscu drabiny społecznej się aktualnie znajdujemy zależy w dużej mierze od naszej inteligencji (czyli w sumie tego, czy potrafimy zaplanować drogę do naszego celu, odrzucając „potykacze” – zawiłości, mrzonki, złudzenia) i wytrwałości (czyli, czy potrafimy zrealizować i wyegzekwować to, co sobie zaplanowaliśmy). Oczywiście dotyczy to dłuższej perspektywy czasowej i wymaga łuta szczęścia…

Czytaj dalej >

Cząstki elementarne

ATOMIZACJA

Od kilku lat prowadzimy i masową i nieokiełznaną interakcję z cyberprzestrzenią. Elektroniczne gadżety ładują nam w mózg gigabajty danych, zarówno o rzeczach istotnych, jak i o pierdołach. Ten strumień nie jest, niestety, dla nas obojętny.

 

Poza tym, że uzależnia nas i ogłupia, stanowi też ważny element postępującej dezintegracji, dzieląc społeczność, o której jeszcze kilka lat temu można było powiedzieć, że ‘pięknie się różni’ na coraz drobniejsze plasterki. Najpierw tylko na tych co są ‘za’ i tych ‘przeciw’, a potem tych co są ‘za’ na tych ‘bardziej za’ i ‘mniej za’ i tak dalej i tak dalej. Oczywiście, z tymi, co są ‘przeciw’ robi dokładnie to samo.

Czytaj dalej >

Greta

31/08/2020

NOWE NADCHODZI

Gdy Greta na forum ONZ krzyczała „How dare you”, to nie krzyczała tego ot tak, do mających jej ideały gdzieś, klimatycznych sceptyków. Ona krzyczała to do oficjeli siedzących w rzędach przed nią. A ci oficjele… bili jej brawo. Patrzyłem oniemiały. Paranoja. Ludzie na stolcach przed Gretą autentycznie wierzyli, że stoją z tą dziewczyną po tej samej stronie barykady. Jakby umknęło ich uwadze, że to oni teraz rozdają karty. I ‘coś tam’ mogą. Ale nie robią.

Czytaj dalej >
Corporate & Weddings

Baking Special Moments

International Bakery

Corporate Events

Explore more
Private Dining Hall

Weddings & Parties

Explore more
Our Products

All our delectable pastries are backed fresh in our Kitchen very morning, and are made with all-natural, all organic ingredients.

Start Shopping

[fusion_featured_products_slider picture_size=”fixed” carousel_layout=”title_on_rollover” autoplay=”no” columns=”2″ column_spacing=”20″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”yes” show_cats=”yes” show_price=”yes” show_buttons=”no” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]

Find a freshly baked product perfect for you

Integer a nibh vitae ex porttitor rutrum et ut velit. Etiam ac felis at leo feugiat placerat. Sed ac nulla id orci tempor convallis sed.

Shop All Products

[fusion_products_slider picture_size=”auto” cat_slug=”” number_posts=”11″ carousel_layout=”title_below_image” autoplay=”no” columns=”4″ column_spacing=”20″ scroll_items=”4″ show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” show_cats=”no” show_price=”yes” show_buttons=”yes” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]

Locations

Visit our Bakeries

Made for Sharing

Let's stay in touch

Follow Us
Try our Seasonal Products

Order for pick-up or delivery to your home

Shop Now